Fashion store entrance Snow Queen, Moscow by CampbellRigg

The above advertisement was produced and supplied by Snow Queen as asset collateral

Rusya`dan sevğiler
Global ekonomik kriz esnasında zor zaman yaşayan Rus giyim perakende piyasasının 2012-2013 yılında %6 oranında büyüdüğü tahmin edilmektedir. Son iki yıla yönelik bu tip bir büyüme yabancı markaların yatırımını tetiklemiştir. Önemli dalgalanmaların görüldüğü bir piyasada modanın “hayallerimizi gerçekleştirmesi” anlayışı satılacak olan ürünlere olduğu kadar aynı zamanda perakende tasarım içinde geçerlidir.

find the best design solutions for your niche store
development programme here

Snow Queen için neler yaptık…
2012 yılının Şubat ayında Snow Queen CampbellRigg’e yeni bir mağaza tasarım konsepti konusunda görev verdi. Şirketin genişleme stratejisi 2012 yılında 40-50 yeni mağaza ve sonraki 5 yılda da daha fazla sayıda mağaza açmaktı. Yönetim daha az rasyonel, daha fazla duygusal açıdan tasarım, moda ve modern unsurları istemiş olmakla birlikte daha fazla kişisel özelliklerin katılmasını istemişti. Bu bağlamda yapılacak olan çalışmaların bütçeye uygun ve uygulamaya konulabilir olması ve mağaza seviyesinde müşterileri ve personeli cezp etmesi ve bunlara ilham vermesi gerekmekteydi.

we deliver bespoke merchandising solutions

800 metre kareden daha büyük olan mağazalara yönelik olarak daha büyük bir ürün yelpazesinin bulundurulması yönünde bir plan yapıldı. Bu bağlamda erkek giyim, aksesuar, kadın giyim, ev tekstili ve ayakkabıya yönelik kategoriler belirlendi. Kürkler, kürk aksesuarları, kadın aksesuar departmanları ile bütün bu unsurların hepsini bünyesinde taşıyacak olan bir mağaza konsepti geliştirildi.

Fashion store retail interior design Snow Queen, Moscow

Moda perakendecileri yaşamın kesitlerinden tavırlar satmaktadırlar. Her sezon kendine ait yeni bir trend göstermekte olup perakendecilerin star ürünleri vurgulamaları gerekmektedir. Buna rağmen bugün birçok moda işletmesi giderek artan bir ürün hacmi ve değişikliğiyle karşı karşıyadır. Mağaza içi markaların tanıtılması farklı renk programlarının uygulanması gerekmekte olup bütün bunların hepsi sınırlı bir satın alma alanı içerisinde yapılmak zorundadır.

Çözüm
Gerçekleştirilen bir denetim-inceleme ve kıyaslama çalışmasından sonra CampbellRigg mevcut olduğunu hissettiğimiz problemlerin bir kısmının üstesinden gelinmesine yardımcı olacak olan kreatif bir yön oluşturmak amacıyla çalışmalara başladı. Bunlar departmanlar arasındaki renk kontrastı ve departmanların çok yoğun olması ve müşterilerin yön bulma sistemlerinin geliştirilmesi yönündeki ihtiyaçtı. Ayrıca bu bölgelerdeki birbirinden farklı stilistik farklılıklar nedeniyle bölgelerin birbirinden ayırt edilmesi tüketiciler açısından daha zor bir hale gelmişti ve bu nedenle ürün rotasyonu tüketiciler açısından net değildi. Duvar sistemleri yeterince esnek değildi.

Bizler Snow Queen markasının mağazanın giriş bölümünde daha belirgin bir şekilde uygulanması gerektiğine karar verdik. Entegre ekranı olan aynı zamanda iç mekândaki markayı da vurgulayacak olan tek bir monoltik vezne olması gerektiğine karar verdik. Müşteri seyahati konusunda farklılık oluşturabilmek amacıyla belirlenen özel etiketli ürünler mağaza içerisinde daha belirgin odak unsurları şeklinde bir işlev üstlenecekti. Böylece bizler marka kimliğini ve logolarını yeni bir görsel kimlikle yeniden yorumlayarak bunu daha geniş bir şekilde duvarlara, direklere, gardıroplara, mobilyaya ve elbiselere uygulayarak Snow Queen marka değerleriyle daha iyi bir bağlantı gerçekleştirilmesini sağladık. Nihai sonuç elbette ki daha zarif bir görünümdü.

 

Fashion store sub brand for Snow Queen, Moscow Snow Queen’e yönelik konseptimiz öylesine olumluydu ki yönetim bizden Moskova’daki yeni amiral gemisi mağazalarına yönelik olarak perakende ortamını tasarlamamızı istedi. Bu sadece kadınlara yönelik olan bir mağaza konseptini ve belirli ticari sınırlamalar altında çalışmamızı gerektiriyordu.
 
8 haftadan daha az bir süre içerisinde bir mağaza konseptini bir realite haline getirdik. Elbette ki saat işliyordu. Her bir yerde birbirine yardımcı olan güvenli bir çift elin mevcut olması Snow Queen açısından adeta vazgeçilmezdi.
 
Tasarım konseptimizle mağaza daha parlak, göz alıcı ve temiz bir hale getirildi. İyimserliği yansıtan stile ilişkin güven ön plana çıkarıldı. Mekân müşterileri araştırma davet edercesine çok daha iyi kullanıldı. Örneğin yol üzerinde bulunan siyah tuğlalı yapı stil çağrışımı yaptırmaktaydı.
 
Biz Snow Queen tabelasının mağaza girişinde daha belirgin bir şekilde vurgulanması gerektiğini hissettik. Bu bağlamda yanar söner bir efekt oluşturacak şekilde bir LED aydınlatma sistemi, dereceli 3M vinil film sistemi geliştirdik. İç mekân aydınlatması konusunda spot ışıkları boş alanlardan ziyade marka ürünlerinin olduğu departmanları aydınlatmaktaydı. Giyinme odalarına daha sıcak bir hava kazandırılmıştı. Daha yumuşak materyaller ve mağazanın geri kalanını da dikkate alan klasik bir anlayış benimsenmişti. Böylece müşteriler kesinlikle markanın zarif olduğu ve başarıyı hak ettiğini isteyeceklerdi..

Özet:-
Konsept önerisi: bir marka denetimi, kıyaslama çalışmaları, ticarileştirme konusunda fikirler, departman planlaması geliştirmek, ortamdaki unsurlar, grafiksel unsurlar ve POS’a ilişkin kreatif bir yön belirlemek.
• Mağazanın dört bölge halinde organize edilmesi-kadınlar, erkekler, kürk ve aksesuarlar
• Kadın ve erkek giyim departmanları arasında belirgin bir ayrım yapılması
• Görsel olarak daha az yoğun bir ortamın oluşturulması
• Daha fazla moda ürünlerin sergilenmesini sağlayacak bir ortamın yapılandırılması
• İlave departmanları entegre edebilecek şekilde esnek bir anlayışın benimsenmesi

In-store fur department for Snow Queen, Moscow

Özet:-
Magaza Tasarimi: Moskova`da yeni acilacak olan Europeyskiy Alisveris merkezinin ic tasarimini yapmak icin:
• Mağazanın ön cephesi, giriş bölümü, vitrin uygulamaları, tavan, aydınlatma, yerde kullanılacak olan döşeme unsurlarına ilişkin planlar, merkezi kat ve duvar sistemi planları, kasiyer ve giyinme odalarına ilişkin önerilerin hazırlanması;
• Teknik çizimler içeren tasarımın vurgulanması.

In-store fixture for the fur department for Snow Queen, Moscow In-store fur department design for Snow Queen, Moscow Graphic wall treatment to the fur department design for Snow Queen, Moscow

we deliver consumer centric retail environments

Architectural plan for the design of a retail store, Snow Queen, Moscow

the store before

the store after

to work with us
click here

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

Contact us

CampbellRigg is hiring:

Business Development Executives
Account Executives
Senior Creative talent
Interior Designers and Branding Designers
Junior Creative talent

Please send message, curriculum vitae and portfolio

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

free call