Familia, Russia’s best off price fashion retail brand identity

outstanding brand solutions for your store

Multi markalar 
2000 yılında kurulan familya bugün Moskova’da ve bütün Rusya’da 80 departman mağazası olan güçlü ve dinamik bir şirkettir. Familya gerek erkeklere gerekse kadın ve çocuklara yönelik giysi ve ayakkabıların yanı sıra aynı zamanda oyuncak ve ev ürünleri de sunan geçmişe ait markalı ürünlere yönelik ıskontolu satışların yapıldığı bir mağazadır.

Familya tıpkı TK Maxx, Ross ve Burlington’a benzer bir satın alım politikası olan multimarka (çok sayıda markayı satan) bir perakendecidir. Eğer familia mağazalarından alışveriş yaptıysanız bu mağazaların stoklarının sürekli olarak değiştiğini ve ürünlerin raflarda uzun süre kalmadığını bilirisiniz. Aynı ürünleri yeniden sipariş etmezler. Daha sonra “artık bitti” dediklerinde gerçektende bu ürün bitmiştir.

Concept mood board

Familia için neler yaptık
Familia müşterilerine familiada yeni bir şeylerin olduğunu verebilmek amacıyla bizler öncelikle mevcut marka kimliğini geliştirmenin yollarını önerdik. Mevcut marka ile olan bağlantıyı kaybetmemekle birlikte bu marka anlayışını daha fazla arıtmayı-saf hale getirmeyi ve markaya daha fazla kişisellik katarak daha fazla moda odaklı hale getirmek istedik. Mevcut marka renklerini inceledik ve daha çağdaş bir palet dokusu önerdik. Mor renk Rus moda perakende sektörüne yönelik olarak yeni olup böylece marka kimliğinin tanınmasını ve kimlik şuurunun oluşturulmasını amaçlamaktadır.

Mağaza donatısına yönelik gereksinimlerin onaylanan bütçe dâhilinde olduğu dikkate alındığında yeni tasarım fikirlerine yönelik ana kriterler bütünüyle görünüm, işlevsellik, kalite ve dayanıklılığın bir kombinasyonundan ibaretti. Yeni konseptin birbirinden farklı büyüklükleri ve formatları uygulayabilmek için daha esnek olması gerekiyordu.

Concept mood board

Çözüm
Familya projesi üzerinde çalışmanın bir sonucu olarak başarılı bir şekilde aşağıdakileri geliştirdik;

Daha fazla moda kimliği olan yeni bir moda anlayışı; kapsamlı bir marka araç kiti ve en son gelen özelliklerin ön plana çıkarılmasını sağlayan bir “podyum” alanının olduğu iç çözümler;

her bir iletişim düzeyine yönelik grafiksel iletişim stili; yeni arıtılmış olan marka kimliğiyle aynı paralelde olan navigasoyn, bilgilendirme ve promosyon; mağazanın ön cephesinden tutunda POS’ların olduğu noktalara kadar bütünüyle yeni paketleri öneren öneriler; değişen online mağaza görünümüyle birleşen yeni bir web sitesi görünümü ve hissiyatı.

Concept mood board

Familia, Russia’s best off price fashion retail POS communications suite Familia, Russia’s best off price fashion retail digital web site concept

we deliver on sales uplift

Sketch of Familia cash point, Russia’s best off price fashion concept Technical drawings of Familia VM display, Russia’s best off price fashion concept Sketch of Familia wall feature merchandise system, Russia’s best off price fashion concept

to work with us
click here

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

Contact us

CampbellRigg is hiring:

Business Development Executives
Account Executives
Senior Creative talent
Interior Designers and Branding Designers
Junior Creative talent

Please send message, curriculum vitae and portfolio

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

free call